-- Etkinlik, Yapay Öğrenme

Yapay Öğrenme Yaz Okulları [Github Repo]

Merhaba,

Her yıl Bilim Akademisi ve ilgili düzenleyici üniversite tarafından “Yapay Öğrenme” konulu yaz okulları düzenlenmektedir. Bende birbirinden değerli bu Yapay Öğrenme Yaz Okullarına ait materyalleri bir github reposu olarak bir araya getirerek küçük bir katkıda bulunmak istedim. Ama önce, Yaz okulları ve içeriklerine bakacak olursak;

1. ODTU Yapay Öğrenme ve Bilgi İşlemede Yeni Teknikler – 2016

İlk olarak 6-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Ankara’da ODTU ve Bilim Akademisi tarafından “Bilgisayarla Görme ve Derin Öğrenme” teması altında “Yapay Öğrenme ve Bilgi İşlemede Yeni Teknikler” adı altında yüksek lisans, doktora, endüstri ve teknokentlerde bu alanlarda çalışan kişilere yönelik ücretsiz olarak yaz okulu düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Web Site: http://obayo.ogam.metu.edu.tr/

2. Hacettepe Üniversitesi Bozkırda Yapay Öğrenme Yaz Okulu – 2017

21-24 Ağustos 2017 tarihleri arasında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi ve Bilim Akademisi tarafından “Bilgisayarlı Görü ve Robotik” teması altında “Bozkırda Yapay Öğrenme Yaz Okulu 2017” düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Web Site: http://byoyo2017.cs.hacettepe.edu.tr/

Mail: byoyo2017@cs.hacettepe.edu.tr

3. Boğaziçi Üniversitesi Boğaz’da Yapay Öğrenme İsmail Arı Yaz Okulu – 2018

2-5 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi ve Bilim Akademisi tarafından “Konuşma, Dil İşleme ve Biyoenformatik” teması altında “Boğaz’da Yapay Öğrenme İsmail Arı Yaz Okulu 2018” düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Web Site: http://byoyo.cmpe.boun.edu.tr/

Mail: byoyo2017@cs.hacettepe.edu.tr

4. Koç Üniversitesi Kuzeybatıda Yapay Öğrenme Yaz Okulu – 2019

24-28 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul’da Koç Üniversitesi ve Bilim Akademisi tarafından “Sağlık Bilimlerinde, Robotikte ve Endüstride Yapay Öğrenme” teması altında “Kuzeybatıda Yapay Öğrenme Yaz Okulu 2019” düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Web Site: http://midas.ku.edu.tr/kbyoyo19/

Mail: kbyoyo19@ku.edu.tr

Koç Üniversitesinde düzenlenen “Kuzeybatıda Yapay Öğrenme Yaz Okulu’na” katılım sağlama fırsatı buldum. Açıkçası uçtan uca büyük bir emek harcanarak bu alanda mesai harcayan ve harcamak isteyenleri değerli hocalarımız ile bir araya getirdiler. Birbirinden güzel sunum, workshoplar düzenlendi. Bende yaz okullarına ait materyalleri Github reposu olarak bir araya getirerek yaz okuluna katılım sağlayamamış kişilere ulaştırmayı amaçlıyorum.

Github Repo: https://github.com/metinuslu/YapayOgrenmeYazOkullari

Görüşmek üzere, selamlar 🖐🖐🖐