Hakkımızda

logo - arkaplan şeffafVeri Bilimci | Data Scientist bilgi teknolojileri ve veri bilimi alanında yer alan bilgi paylaşım platformudur. Herhangi ticari bir amaç gütmeksizin veri bilimi, büyük veri, veri madenciliği, veri görselleştirme, yapay sinir ağları ve istatistik gibi alanlarda en alt seviyeden en üst seviyeye kadar bilgi paylaşım platformudur.

Rasgeleliğin bittiği yer: veribilimci.org

Uzun zaman önce üniversitede 3. sınıfta iken kütüphane de rastladığım bir Tübitak dergisinde “Rasgeleliğin bittiği yer: big data” diyordu. Bizde buradan yola çıkarak bu platformu oluşturmak istedik. Veriyi analiz etmeyecek kadar zengin olmadığımızı düşünüyor, ülke olarak ilerlememize katkı sağlayacak ve analitik çözümler ile birçok alanda iyileştirmeler olacağını öngörüyor ve veriye saygı duyuyoruz.

Katkıda bulunmak ve değer yaratmak/katmak isterseniz görüş, öneri ve paylaşımlarınızı veribilimci@gmail.com yazabilirsiniz.

Misyonumuz

Veri bilimci ismiyle müsemma; kişisel gelişimi ve paylaşımı ön plana çıkararak kendimize ve çevremize katkıda bulunmak istiyoruz.

Vizyonumuz

Veri bilimi alanında nitelikli ve kaynak olabilecek bilgi ve beceri artırıcı içerik, eğitim faaliyetleri sunma, bilgi ve tecrübe ışığında bilgi paylaşım platformu arasında yer almaktır.

Saygılarımızla,

Veri Bilimci | Data Scientist