-- Büyük Veri, Etkinlik

Data Scientist Meet Up

Merhabalar,

Sabancı Üniversitesi ve SAS tarafından organize edilen “Data Scientist Meet Up” eventine ilgilenen tüm veri bilimci ve adaylarını bekliyorlar. Veri bilimi farkındalığının oluşması noktasında kesinlikle katkısı olacaktır. Event hakkında yapılan açıklamalara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Veri bilimi, iş ve IT liderleri arasında oldukça sıcak bir gündem maddesi. Veri bilimine ilişkin tek bir tanım olmadığı gibi tek bir çözüm veya teknolojiden de söz etmek mümkün değil. Bu terim içlerinde istatistik, matematik, optimizasyon, bilgisayar bilimleri, veri madenciliği, makine öğrenimi, yazılım programcılığı ve veri görselleştirmenin olduğu farklı alanlardan katkıları bir araya getiriyor. Genel olarak, veri biliminin odak noktası kararları optimize etmek ve gelişmiş analitik aracılığıyla veriden daha yüksek değer elde etmek.

Veri bilimi uzmanlığı pek çok araştırmada geleceğin mesleklerinden biri olarak listeleniyor. Veri bilimi ise şüphesiz daha doğru iş kararları ve daha iyi iş sonuçları için herkesin ajandasında. Biz de SAS ve Sabancı Üniversitesi olarak istedik ki bu alanda çalışan farklı sektör ve uzmanlık seviyelerinden kişileri bir araya getirelim, birlikte keyifli bir gün geçirelim. Hem biz kendi uzmanlığımızı paylaşalım, hem de konuk konuşmacımız Sevgili İsmail Parsa’nın tecrübelerini dinleyelim. Şu anda Hepsiburada.com’da Chief Data Scientist olarak çalışan Parsa, Amerika’da uzun yıllar aralarında Amazon’un da olduğu önemli şirketlerde tecrübe sahibi oldu. Aynı zamanda SAS’ın analitik sponsoru olduğu, MIT iş ortaklığıyla kurulan Sabancı Üniversitesi Behavioral Analytics & Visualization Lab’ın çalışmaları hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz.

Sizleri veri biliminin bugünü ve yarını hakkında sohbet edebileceğiniz, bu alandaki kişilerle networking olanağı yakalayabileceğiniz keyifli bir molaya davet ediyoruz.

Konular

  1. Ismail Parsa, Chief Data Scientist of Hepsiburada.com
  2. Prof. Dr. Burçin Bozkaya, Sabancı University
  3. Tuba Islam, experienced manager of analytics solutions at SAS

Meetup: Istanbul Data Scientist Meetup https://www.meetup.com/Istanbul-Data-Scientist-Meetup/

Yer: Karaköy Minerva Palas, Bankalar Caddesi No:2, Karaköy, 34420 İstanbul The Ritz Carlton, İstanbul

Zaman: 17 Şubat 2017 –  14:00 – 16:30 PM

Kayıt:   Kayıt, Değişiklik veya İptal ceyda.satana@sas.com